رویدادها

فیلم چشم در سینماهای تهران

«چشم» سومین ساخته جمیل رستمی است که در گروه سینمایی مخاطب خاص اکران خود را آغاز کرده است و بازیگرانی چون مهدی احمدی، لادن مستوفی، افسانه پاکرو، نازنین فراهانی، سیاوش چراغی‌پور، حمید شریف‌زاده، مونیا جمال‌پور، سامان ارسطو، حشمت آرمیده، صدف احمدی، یگانه خداپرست، مبینا آتشی، رزیتا بهمنش در آن به نقش آفرینی پرداخته اند.

ادامه مطلب

«چشم» به عنوان چهارمین فیلم طرح اکران مخاطب خاص معرفی شد

 فیلم سینمایی«چشم» به کارگردانی جمیل رستمی چهارمین فیلمی خواهد بود که در گروه اکران مخاطب خاص به روی پرده می‌رود.

«چشم» سال گذشته در جشنواره بیست و نهم فیلم فجر به نمایش در آمد. در این فیلم بازیگرانی چون مهدی احمدی، لادن مستوفی، افسانه پاکرو، نازنین فراهانی، سیاوش چراغی‌پور، حمید شریف‌زاده، مونیا جمال‌پور، سامان ارسطو، حشمت آرمیده، صدف احمدی، یگانه خداپرست، مبینا آتشی، رزیتا بهمنش و… با همراهی تعدادی از هنرجویان کارگاه هنر و اندیشه به ایفای نقش پرداخته‌اند.

ادامه مطلب

جمیل رستمی عضو هیأت انتخاب جشنواره فیلم ‌های کودکان و نوجوانان ایران

کارگردان جوان کردستانی «جمیل رستمی» فیلمهای بخش مسابقه بین ‌الملل بیست و پنجمین دوره جشنواره بین ‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان ایران را انتخاب خواهد کرد.
به گزارش خبرنگار بخش سینمایی خبرگزاری بین المللی کُردپرس، کارگردان سنندجی «جمیل رستمی» به عنوان هیأت انتخاب بخش مسابقه بین‌الملل بیست و پنجمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان ایران، فیلمهای راه یافته به بخش رقابتی بین الملل این جشنواره را انتخاب می کند.
ادامه مطلب

«چشم» جمیل رستمی در جشن سینمای ایران

فیلم سینمایی “چشم” به کارگردانی فیلمساز کُرد «جمیل رستمی» و با صدای استاد «مظهر خالقی» به بخش مسابقه سینمایی پانزدهمین دوره جشن سینمای ایران راه یافت.
 کُردپرس: فیلم سینمایی “چشم” به کارگردانی فیلمساز سنندجی «جمیل رستمی» و با صدای اساتید موسیقی کردستان «مظهر خالقی» و «عباس کمندی» و به تهیه کنندگی «جلال شمسیان» به بخش مسابقه سینمایی پانزدهمین دوره جشن سینمای ایران راه یافت .
ادامه مطلب

جمیل رستمی، هنرمند سال شناخته شد

جمیل رستمی از سوی بزرگترین مجمع و نهاد مدنی کردها در امریکا به عنوان هنرمند سال انتخاب شد.

این نهاد هر پنج سال یک بار هنرمند کردی را که از اعتبار و کارنامه وزین هنری و اخلاقی برخوردار باشد انتخاب و تقدیر می کند.

رستمی امسال برای “نگاه انسانی ” در فیلم هایش جایزه بزرگترین نهاد کردهای مقیم امریکا و کانادا را از آن خود کرد.

ادامه مطلب

“ژانی گه ل” در بخش مسابقه بین الملل جشنواره سالرنو

فیلم سینمایی”ژانی گه ل” ساخته جمیل رستمی در شصت و یکمین جشنواره بین‌المللی فیلم “سالرنو” ایتالیا به نمایش در می آید.

بنا به همین گزارش، ژانی گه ل در بخش مسابقه بین الملل جشنواره بین المللی فیلم سالرنو به نمایش درمی آید.

دومین ساخته رستمی بر اساس نخستین و مشهورترین رمان کردی نوشته ابراهیم احمد که مسائل انسانی منطقه از جمله کردها را به تصویر می کشد ساخته شده است.

ادامه مطلب

“ژانی گه ل” در بخش مسابقه بین الملل جشنواره داکا

فیلم “ژانی گه ل” ساخته جمیل رستمی در چهارمین جشنوارهبین‌المللی فیلم داکا بنگلادش به نمایش در می آید.

بنا به همین گزارش، ژانی گه ل که پیش تر به عنوان نماینده کشور عراق در اسکار ۲۰۰۸ معرفی شده است در بخش مسابقه بین الملل جشنواره فیلم داکا به نمایش درمی آید.

فیلم ژانی گه ل بر اساس نخستین و مشهورترین رمان کردی نوشته ابراهیم احمد که مسائل انسانی منطقه از جمله کردها را به تصویر می کشد ساخته شده است.

ادامه مطلب